Sigara zammı olacak mı? Sigara fiyatları artacak mı?

240 GörüntülemeEkonomi
0

Sigara zammı olacak mı? Sigara fiyatları artacak mı?

0

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI: SİGARAYA ZAM YOK

Kabine’nun sigara zammını uygulamama doğrultusunda aldığı karar 30 Haziran 2017 tarihli ve 30110 sayılı T.C. Resmi Gazete’de yayımlandı. Erteleme kararında içki ürünleri bulunmadığı için 3 Temmuz pazartesi günü izah edecek Ocak-Haziran dönemi enflasyonu oranında içkili içeceklerin ÖTV’si aratacak. Yanibu ürünlerinin ücretleri önümüzdeki günlerde zamlanacak.

MALİYE BAKANLIĞI’NDAN SİGARA ÜCRETLERİ İZAHI

T.C. Maliye Bakanlığı sigara ücretlerine zam yapılmaması ile ilgili resmi web sitesinden bir izah yayımladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugünkü Resmi Gazete’de sigara ve diğer tütün mamulleri üzerinden alınan ÖTV meblağlarına ait 2017/10462 Sayılı Kabine Kararı yayımlanmıştır.

Sigara ve diğer tütün mamulleri üzerinden alınan maktu ve asgari maktu ÖTV meblağları, her sene Ocak ve Temmuz aylarında TÜİK tarafından duyuru edilen Yİ-ÜFE oranı kadar artırılmaktadır.

Bu yıl Temmuz-Aralık dönemi için ise 2017 yılı enflasyon gelişmeleri ve yılsonu hedefleri göz önünde bulundurularak, sigara ve diğer tütün mamulleri üzerinden alınan mevzu bahis maktu ve asgari maktu ÖTV meblağlarının artırılmaması uygun görülmüştür.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Cevabınızı yazın...

Kategoriler
Scroll Up