Barış Akarsu kimdir? – Barış Akarsu’nun kaçıncı ölüm yıl dönümü?

Çözüldü443 GörüntülemeSanat
0

Barış Akarsu kimdir? – Barış Akarsu’nun kaçıncı ölüm yıl dönümü?


Barış Akarsu'nun kaçıncı ölüm yıl dönümü?

Barış Akarsu’nun kaçıncı ölüm yıl dönümü?

0

Geçirdiği bir trafik kazası neticeninde 5 gün yoğun bakımda kalan ve 4 Temmuz 2007’de yaşamını yitiren tanınmış kişi şarkıcı Barış Akarsu’yu, tanınan isimlerin yanı sıra, Twitter kullanıcıları da unutmadı.

Tanınmış İsimler Barış Akarsu’yu Unutmadı

Barış Akarsu için duydukları elemi ifade etmeye çalışan onlarca insan, #BarışAkarsu hashtagiyle tanınmış kişi sanatçıyı andılar. Tanınan isimlerden ise Ceyhun Yılmaz’ın yanı sıra, Yalancı Yarim dizisinden rol arkadaşı Cavit Çetin de hashtage katılım gösterdiler.

Barış Akarsu 9. Ölüm Yıl Dönümünde Anıldı.

Muğla’nın Bodrum kazasında geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren şarkıcı Barış Akarsu, ailesi ve yakınları tarafından ölümünün 9’uncu seneninde memleketi Bartın’da anıldı.
Doğum günü olan 29 Haziran’da Bodrum’da geçirdiği trafik kazası neticesi, 4 Temmuz 2007 seneninde hayatını kaybeden Barış Akarsu’nun ailesi ve hayranları, Amasra’daki Kültür Park’ta bir araya geldi.
Burada, Akarsu’nun “Islak Islak”, “Gözlerin” ve “Amasra” şarkılarını seslendiren grup, Amasra Şehir Kabirliği’na yürüdü. Merasimde, sanatçının kabrine karanfil bırakıldı, Kur’an-ı Kerim okundu, yakarıldı. Yürüyüşe, “Mekanın cennet olsun canım erkek çocuğum. Seni çok seviyorum” yazılı çiçekle katılan anne Hatice Akarsu da gazetecilere yaptığı izahta, sevenleriyle erkek çocuğunun vefatının 9. seneninde bir araya geldiklerini belirtti.

“Barış’a söz verdim”

Barış’ı sevenlerin, bir defa daha onun çevreninde toplandığını ifade eden anne Akarsu, “Rahmetli erkek çocuğumu 9. ölüm seneninde anıyoruz. Barış’ın kabrine herkes gelmeyi çok istiyor, onların yüreklerinin, kalplerinin burada olduğunu biliyorum. Bizi bırakmayan bu güzel yüreklerin hepsine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
“Rabbim benden erkek çocuğumu aldı fakat onun yerine torunumu verdi.” diyen Hatice Akarsu, “Her sene kederi, mutluluğu, üzüntüsü her şeyi yaşıyorum ama dimdik ayakta durmalıyım zira Barış’a söz verdim. Allah’ım onu cennetine layık eylesin. Ölüm hepimiz için, bu dünyanın yalan olduğunu Barış küçüklükten beri söylerdi.” ifadesini kullandı.
Akarsu’nun içinde bulunduğu otomobil, 29 Haziran 2007’de Bodrum Torba Kavşağı’nda bir kamyonla çarpışmış, araçta bulunan Zeynep Koçak ve Nalan Kahraman can vermiş, özel hastanede rehabilitasyon altına alınan sanatçı da 5 gün süren hayat mücadelesini kaybetmişti.

BARIŞ AKARSU KİMDİR?

Barış Akarsu Kimdir?

Cem Karaca’nın Islak Islak şarkısıyla müzik dünyasında ehemmiyetli bir yer edinen Barış Akarsu, 29 Haziran 1979 tarihinde Bartın’da dünyaya gelmiştir. Eğitimine Amasra’da başlayan merhum şarkıcı ilk, orta ve lise eğitimini burada bitirmiştir. Lise senelerinde profesyonel yelkencilik sporu ile de uğraşan Akarsu’nun müzik kariyerine başlaması Amasra’ya gelen müzisyenler sayesinde meydana geldi. Gitar, klavye ve mızıka ile başlayan müzik macerası Ankara’da bir takım barlarda garsonluk ve solistlik yapmasıyla devam etti. Akıllarda Yalancı Yarim isimli televizyon dizisiyle yer edinen Barış Akarsu, 2004 seneninde katıldığı Yüksekokul Türkiye isimli şarkı müsabakasında birinci olarak ismini duyurdu.

Ünlü oyuncu Merve Sevi ile başrolleri paylaştığı Yalancı Yarim dizisinde canlandırdığı Tarık karakteri ile milyonların kalbinde yer edinen Barış Akarsu, 28. doğum gününde Bodrum’a giderken yanındaki iki arkadaşıyla beraber trafik kazası geçirdi. Arkadaşları olay yerinde yaşamını yitirirken genç şarkıcı kalbi durmuş durumda hastaneye kaldırıldı. Yapılan müdahale sonrası kalbi yine çalışan Barış Akarsu, yoğun bakımda sürdürdüğü yaşam mücadelesini 4 Temmuz 2007 tarihinde kaybederek aramızdan ayrıldı.

0

Allah rahmet eylesin 🙁

Cevabınızı yazın...

Kategoriler
Scroll Up