Dünyanın En Tecrübeli 8 Stoperi ve Oynadıkları Kulüpler

Dünyanın En Tecrübeli 8 Stoperi ve Oynadıkları Kulüpler


8.Philipp Lahm – Bayern Munich

Philipp Lahm - Bayern Munich

Philipp Lahm – Bayern Munich

Pep Guardiola, Bayern’inin Teknik direktörü iken  “şimdiye kadar birlikte çalıştığı en akıllı oyuncu, Lahm” dedi. ve yalan da değil. Lahm Stoper ve Ön liberoda oynayabiliyor eskiden bacakları eski gücünde değil ama  Zihni her zamanki kadar hızlıdır.

[adinserter name=”Block 1″]


7.Diego Godin – Atletico Madrid

Diego Godin - Atletico Madrid

Diego Godin – Atletico Madrid

Diego Godin muhasebeciye benziyor. Bunun yetenekleriyle hiçbir ilgisi yok, sadece belirtilmesi gerekiyor. Godin bu gezegendeki en güvenilir ve yıldız savunucularından biridir. Harika bir lider ve neredeyse eşi benzeri görülmemiş bir şey olan Godin, temelde Gandalf’ın benzersiz eşdeğeri. Kimse geçemez.


6.Leonardo Bonucci – Juventus

Leonardo Bonucci - Juventus

Leonardo Bonucci – Juventus

5.Pepe – (Beşiktaş)

Pepe

Pepe

Kısacası Pepe çok hırçın bir futbolcu. Pepe karşısında forvet olmak büyük bir talihsizlik, Pepe’ye karşı oynamadan önce kendinize bir buz banyosu hazırlayın, çünkü maçtan sonra buna ihtiyacınız olacak. Pepe savunurken Forvetlere tek bir alan bırakmaz. O usta bir savunmacıdır ve karşılaştığı herkesi korkusuzca savunur.

[adinserter name=”Block 1″]


4.Jerome Boateng – Bayern Munich

Jerome Boateng - Bayern Munich

Jerome Boateng – Bayern Munich

Jerome Boateng etten bir duvar gibi. Futboldaki en hızlı stoperlerden biri olan Boateng, Pep Guardiola’nın yönetiminde bir dünya yıldızı haline geldi. Dünya standartlarında hızda, muazzam gücü ve mükemmel tekniği ile kutsanmış olan Boateng, modern stoperlerin eniyisidir.


3.Andrea Barzagli – Juventus

Andrea Barzagli - Juventus

Andrea Barzagli – Juventus

“Duvar” adıyla anılan Andrea Barzagli, Juventus’un defans hattının en eski üyesidir ve kesinlikle en bilgesi. İtalyan Atletik Yaşlı Adamlar Okulu’ndan 35 yaşındaki Barzagli’yi geçmek bire birde neredeyse imkansız.


2.Thiago Silva – Paris Saint-Germain

Thiago Silva - Paris Saint-Germain

Thiago Silva – Paris Saint-Germain

Thiago Silva, bir dönem tartışmasız en iyi stoper olarak yazılıyordu. Milan’dan yaklaşık 40 Milyon €  karşılığında PSG’ye imza attı şuan 32 yaşına gelen Silva kulübü Paris Saint-Germain ile sözleşmesini 2020 Kadar uzattı.


1.Sergio Ramos – Real Madrid

Sergio Ramos - Real Madrid

Sergio Ramos – Real Madrid

Sergio Ramos açıkça savunmadan daha fazla puanı seven skora katkı yapan bir stoper, Kariyeri boyunca 76 gol atıp 40 asist yaparak bir savunma oyuncusundan daha fazlası olduğunu kanıtlayan Ramos Şuan dünyanın en iyi stoperlerinden biri ve değeri yaklaşık  45 Milyon €

[adinserter name=”Block 1″]

 

 

Bir yanıt yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>