Dünyanın En Fazla Kazanan Sporcuları 2017

Spor, küresel bir olgu olma konusunda uzun bir yol kat etti. Düzenli ulusal ve uluslararası etkinliklerin yanı sıra, kulüp sporları gerçekten çok yol kat etti.Sporcular da iyi para kazanıyorlar. 2017’de Dünyanın En Fazla Kazanan 10 sporcu ise şöyle:

[adinserter name=”Block 1″]1. Cristiano Ronaldo – Net Kazanç: 88 milyon dolar

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

 

Yıllık maaş 88 milyon dolara yakın, maaş, kazanç ve ciro şeklinde dünyanın en popüler futbolcusu. 200 milyondan fazla sosyal medya takipçisi var.


2. Lionel Messi – Net Kazanç: 80 Milyon Dolar

Lionel Messi

Lionel Messi

Bir başka popüler futbolcu ise Lionel Messi’dir . 80 milyon doları aşan maaş ve ciroya sahip olan Messi, beş kez FIFA Yılın Oyuncusu ödülünü kazandı. Yıllık serveti toplam 81.5 milyon dolar civarındadır.


3. Phil Mickelson – Net Kazanç: 50 milyon dolar

Phil Mickelson

Phil Mickelson

Listedeki ilk golfçü , ABD’de oturan Phil Mickelson . Ona verilen maaş yaklaşık 3 milyon dolar, Pirimler ise yılda 50 milyon doları buluyor.


4. Cam Newton – Net Kazanç: 41 milyon dolar

Cam Newton

Cam Newton

Amerikan Futbolu oynayan ve 1 numaralı futbolcu olan Cam Newton da listedeki ilk kalecidir. Sadece Reklam gelirleri 12 milyon doları aşıyor ve yıllık maaşı 41 milyon dolar civarındadır.


5. Kobe Bryant – Net Kaznç: 25 milyon dolar

Kobe Bryant

Kobe Bryant

Listedeki en fazla kazanan basketbol oyuncusu olan ve bir dönem dünyanın en iyi basketbolcusu olarak gösterilen ABD’li  Kobe Bryant yıllık 25 milyon dolar kazanıyor.

[adinserter name=”Block 1″]


6. LeBron James – Net Kaznç: 23.2 milyon dolar

LeBron James

LeBron James

Listedeki ikinci basketbolcu, NBA’da oynayan  LeBron James yıllık 54 milyon dolar değerinde ciroya sahip ama basketbol ve sponsorlardan yılda 23.2 milyon dolar kazanıyor.


7. Novak Djokovic – Net Kazanç: 21.8 milyon dolar

Novak Djokovic

Novak Djokovic

Halk arasında ‘Djoker’ olarak adlandırılan bir numaralı tenis oyuncusu, şu an bir tenis oyuncusu için kazanılabilecek tüm ödülleri kazanmış durumda. Yıllık kazancı ise maaş ve sponsorlar ile 21.8 milyon doları buluyor.


8. Jordan Spieth – Net Kazanç: 20.8 milyon dolar

Jordan Spieth

Jordan Spieth

ABD’li ikinci golf oyuncusu Jordan Spieth, maaşı yılda 20,8 milyon dolar iken, reklam ve primler ile 32 milyon dolarlık ek kazanç sağlıyor.


9. Kevin Durant – Net Kazanç: 20.2 milyon dolar

Kevin Durant

Kevin Durant

Listede yer alan son basketbolcu da  Amerika Birleşik Devletleri’nden geliyor. Yaklaşık 36 milyon dolar pirim ve 20.2 milyon dolar maaş kazanan Kevin Durant Listenin 9. sırasında kendine yer buluyor.


10. Roger Federer – Net Kaznç: 7,8 milyon dolar

Roger Federer

Roger Federer

Numero uno sıralamasında uzun süre sıralamayı kaybetmesine rağmen Federer, en çok kazanan tenis oyuncuları arasında olmaya devam ediyor. Ona verilen pirimler yılda 60 milyon doları bulurken yıllık maaşı ise 7.8 milyon dolardır.

[adinserter name=”Block 1″]

Bir yanıt yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>